Informacje ogólne

Start: godz. 10:00

Cena: 169 zł od osoby

Dostępność: wtorek, piątek, niedziela

Języki do wyboru: angielski

Czas trwania: 3 godziny

Transport zabytkową Nyską 522

Odbiór i odstawienie gości

Intrygująca wycieczka kierowana do tych, którzy chcą poznać, czym był czas komunizmu w Warszawie i w Polsce. Anegdoty z wielkiej polityki, idee odbudowy Warszawy po II Wojnie Światowej oraz absurdy życia codziennego zwykłych mieszkańców miasta będą na wyciągnięcie ręki. Przez miasto pojedziemy samochodem rodem z PRL - zabytkową Nysą 522. Przez zawiły świat komunistycznych budynków i historii poprowadzi Was profesjonalny i wyedukowany przewodnik.

Doświadcz absurdów komunizmu i rusz z nami przez miasto pełne historii!

Dowiecie się dlaczego każdy obywatel musiał dostać mieszkanie w bloku mieszkalnym. Poznacie historię prezentu od Stalina – czyli Pałacu Kultury i Nauki, który powstawał w morzu ruin po II Wojnie Światowej. Zobaczycie utopijne pomysły architektoniczne władz komunistycznych – Dom Partii i Ministerstwo Rolnictwa. Pojedziecie na plac Konstytucji by poznać MDM (Marszałkowska Dzielnicę Mieszkaniową) wykonaną według ideologii komunistycznej. Na koniec odwiedzimy jedne w Warszawie Muzeum Życia w PRL. Zajrzymy tam do prawdziwego mieszkania, zobaczymy filmy propagandowe, poznamy, czym żyli mieszkańcy Warszawy a na koniec usiądziemy w zrekonstruowanej kawiarni prosto z PRL-u.

Adventure_Warsaw_Nyski-302_sladami_kimunizmu

#komunizm #socrealizm #PRL #Warszawa #wycieczka #citybreak 

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

Loading...

lub telefonicznie

+48 664 828 243
+48 515 908 505

Pon-Pt, 9:00-17:00

Dodatkowe informacje

Wycieczka jest łączona z innymi turystami nie jest prywatna. Każdą wycieczką opiekuje się przewodnik. Jeśli jesteś pojedynczym/ą turystą/ką prosimy o kontakt przed rezerwacją.
2 osoby, tyle wystarczy by Nyska ruszyła w miasto, ponadto kierowca nie może wziąć na pokład więcej niż 7 turystów. Takie są przepisy...
Nasze samochody Nysa 522 nie mają klimatyzacji, są zabytkowe. Za to zimą są wyposażone w ogrzewanie.
Nasze samochody Nysa 522 nie są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, przepisy ruchu drogowego dopuszczają brak pasów w tego typu autach.
Prosimy założyć wygodne ubrania i buty ponieważ w trakcie wycieczka będziemy się również poruszać pieszo.
Bardzo rzadko mamy taką sytuację, ale jeśli nastąpi zawsze zwracamy całą zapłaconą kwotę i proponujemy inny termin.

Oczywiście, że tak. Znajdziesz tą opcję w formularzu rezerwacji. Lista miejsc (kliknij tutaj)

Jeśli masz alergię pokarmową lub inną która może wpłynąć na Twój komfort prosimy daj nam znać przed rezerwacją, postaramy dostosować się do Twojej przypadłości.
W przypadku wycieczki z transportem Nyską kierowca bierze na pokład dzieci jeśli są pod opieką osoby pełnoletniej, oraz jeśli są wzrostu wyższego niż 150 cm.

Adventure Warsaw

ul. Mińska 25a/111 „Soho Factory”

Work hours: Mon-Fr, 9:00-17:00

Visit us on Facebook