Informacje ogólne

Cena: od 30 PLN od osoby

Dostępność: Niedziela godz. 11:00

Miejsce spotkania: brama główna cmentarza przy ul. Okopowej 49/51 (na wysokości przystanku Cmentarz Żydowski)

Język: polski

Czas trwania: 2 godziny

Zapraszamy na spacer po największym cmentarzu żydowskim w Europie pod względem liczby zachowanych nagrobków. Przechodząc przez bramę tej nekropolii, wejdziemy w świat dla większości Polaków dziś nieznany – świat macew, oheli i cadyków.
Cmentarz przy Okopowej to jedyne w pełni zachowane miejsce będące świadectwem wielowiekowej kultury Żydów warszawskich - przed wojną największej społeczności żydowskiej w Europie.
Spacer ten będzie spotkaniem z inną kulturą oraz ucztą dla koneserów sztuki – zwiedzimy bądź co bądź największą galerię sztuki żydowskiej na świecie!

MSWiA

Zapraszamy do Miejskiej Strefy Wycieczek i Animacji na Placu Konesera. Jesteśmy tu całe wakacje. Za darmo możesz zobaczyć naszą wystawę PRL, pograć w gry uliczne z naszym animatorem oraz zabrać się na jedną z naszych wycieczek. 

83304215_142366960749972_1397931972751261696_o

#spacer z przewodnikiem #Centrum#Stare Miasto #Muranów#murale#Praga#Łazienki

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

lub telefonicznie

+48 664 828 243 
+48 606 225 525

Pon-Pt, 9:00-17:00

Dodatkowe informacje

Na wycieczkach używamy aplikacji UNITI do cyfrowej transmisji głosu, co umożliwia zachowanie dystansu... prawdę mówiąc, dzięki temu systemowi możecie słyszeć naszego przewodnika siedząc w kawiarni w Tokio 🙂 Dlatego zabierzcie ze sobą telefon umożliwiający ściąganie aplikacji oraz - ze względów sanitarnych - własne słuchawki Dzięki temu NIE NARUSZAMY OBOSTRZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO
Ze względu na Wasz komfort ograniczyliśmy liczbę uczestników do 25 osób na jeden spacer, więc rezerwujcie za wczasu!
Bardzo rzadko mamy taką sytuację, ale jeśli nastąpi zawsze zwracamy całą zapłaconą kwotę i proponujemy inny termin.
Nie ma obowiązku zakładania masek na otwartym powietrzu ale lepiej ze sobą zabrać, bo możemy wchodzić do środka niektórych obiektów, a wtedy jest to wymagane.
Robimy częste przystanki, więc raczej tak:) Ale najlepiej dopasuj temat do wieku dziecka, dlatego szczególnie zapraszamy na spacer dla dzieci po Starym Mieście w niedzielę o 9 rano!
Nie boimy się wody, bo nie jesteśmy z cukru:) Zabierzcie ze sobą parasolkę!