Informacje ogólne

Cena już od 1100 PLN za wycieczkę

większe grupy - wycena indywidualna

Dostępność: codziennie

Języki do wyboru: EN | ES | IT | FR | DE | RU | PL

Czas trwania: 3 godziny

Transport zabytkową Nyską 522

Intrygująca wycieczka kierowana do tych, którzy chcą poznać, czym był czas komunizmu w Warszawie i w Polsce. Anegdoty z wielkiej polityki, idee odbudowy Warszawy po II Wojnie Światowej oraz absurdy życia codziennego zwykłych mieszkańców miasta będą na wyciągnięcie ręki. Przez miasto pojedziemy samochodem rodem z PRL - zabytkową Nysą 522. Przez zawiły świat komunistycznych budynków i historii poprowadzi Was profesjonalny i wyedukowany przewodnik.

Doświadcz absurdów komunizmu i rusz z nami przez miasto pełne historii!

Dowiecie się dlaczego każdy obywatel musiał dostać mieszkanie w bloku mieszkalnym. Poznacie historię prezentu od Stalina – czyli Pałacu Kultury i Nauki, który powstawał w morzu ruin po II Wojnie Światowej. Zobaczycie utopijne pomysły architektoniczne władz komunistycznych – Dom Partii i Ministerstwo Rolnictwa. Pojedziecie na plac Konstytucji by poznać MDM (Marszałkowska Dzielnicę Mieszkaniową) wykonaną według ideologii komunistycznej. Na koniec odwiedzimy jedne w Warszawie Muzeum Życia w PRL. Zajrzymy tam do prawdziwego mieszkania, zobaczymy filmy propagandowe, poznamy, czym żyli mieszkańcy Warszawy a na koniec usiądziemy w zrekonstruowanej kawiarni prosto z PRL-u.

Jeśli chcesz możesz zdecydować dodatkowo się na:

 • zamianę nyski na retro autobus Ogórek, nowoczesnego busa lub autokar
 • odwiedzenie tarasu widokowego na XXX piętrze PKiN 
 • wytrawny poczęstunek w kawiarni muzealnej: kanapki ze smalcem, ogórki, oranżada
 • poczęstunek w kawiarni muzealnej na słodko: kawa + ciastko W-Z
 • spotkanie z Panią Halinką i degustację lokalnego trunku

 

Adventure_Warsaw_Nyski-302_sladami_kimunizmu

#komunizm #PRL #socrealizm #muzeumżyciawprl #Warszawa #wycieczka #citybreak

Zarezerwuj wycieczkę przez formularz

  lub telefonicznie

  +48 664 828 243 

  Pon-Pt, 9:00-17:00

  Dodatkowe informacje

  Nasze samochody Nysa 522 nie mają klimatyzacji, są zabytkowe. Za to zimą są wyposażone w ogrzewanie. Pamiętaj, że jeśli chcesz możesz zmienić środek transportu na nowoczesnego busa. Prosimy założyć wygodne ubrania i buty ponieważ w trakcie wycieczka będziemy się również poruszać pieszo.
  Nasze samochody Nysa 522 nie są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, przepisy ruchu drogowego dopuszczają brak pasów w tego typu autach.
  Oczywiście, że tak. Napisz nam o tym.
  Jeśli masz alergię pokarmową lub inną, która może wpłynąć na Twój komfort prosimy daj nam znać przed rezerwacją, postaramy dostosować się do Twojej przypadłości.
  W przypadku wycieczki z transportem Nyską kierowca bierze na pokład dzieci jeśli są pod opieką osoby pełnoletniej, oraz jeśli są wzrostu wyższego niż 150 cm.