Adventure Warsaw istnieje od 2009 roku. Ojcem inicjatywy jest Rafał, który jako początkujący urbanista, pisząc pracę magisterską zaczął drążyć, szukać i szperać, a wyniki badań przerosły jego najśmielsze oczekiwania, bo odkrył Warszawę! Czymś takim po prostu musiał się podzielić. I właśnie tak się wszystko zaczęło…

Dziś nasza drużyna składa się z młodych ale doświadczonych przewodników, którzy z pasją pokażą Ci Warszawę jakiej jeszcze nie widziałeś!

Dokumenty firmy png-about-us-s3c751b6f0d

Marta & Rafał - Założyciele Adventure Warsaw

Oboje zakochani w Warszawie, przyznają, że jest to związek trudny i wymagający. Stolica łatwa nie jest, ale są wyrozumiali, bo w końcu sporo przeżyła. A jak się wszystko zaczęło? W 2009 roku kiedy Rafał pisał swoją pracę magisterską o Warszawie, poza Starówką i Łazienkami turyści nie mieli okazji zobaczyć nic więcej. Rafał zaszokowany odkryciem miasta jakiego nie znał, postanowił je pokazać turystom. Z Martą poznali się na kursie przewodników, już wtedy Rafał był w posiadaniu swojej pierwszej Nyski. Razem ruszyli we wspólną podróż, do której zapraszają każdego kto chce na nowo poznać Warszawę.

Karolina - Kobieta Pracująca

Żadnej pracy się nie boi! Im większa i skomplikowana do zorganizowania wycieczka, tym lepiej! Nie znosi jak nic się nie dzieje – potrzebuje pracy by żyć. Karolina zajmuje się obsługą firmowych i prywatnych zleceń na Warszawę. Uwielbia to miasto przez kontrasty i historię ale najbardziej gra jej w duszy stołeczna Praga. To konkretna kobieta z prawej strony Wisły!

Paulina – kreatorka atrakcji

Zdecydowana kreatorka gier miejskich w Warszawie i innych miastach Polski. Mózg pracujący na wysokich obrotach i składający rozrzucone elementy w piękną, spójną całość. Dopieszcza szczegóły by każda realizacja była kompletnym arcydziełem. Wykorzystuje swoje harcerskie umiejętności w wymyślaniu nowych atrakcji i w koordynacji pracy tłumu animatorów.

Patrycja – pełna wyobraźni

Szerokie horyzonty wyobrazi, marzeń i podróży pozwalają na organizację wycieczek pełnych atrakcji. Bogate doświadczenie w branży turystycznej pomaga w kreatywnym działaniu i nietuzinkowych pomysłach. Lubi wczuć się w rolę turysty (gościa) by wycieczka była fascynująca. Łatwe rozwiązania odstawia na boczny tor – lubi zaskakiwać.    

Dominik - Klawy Inżynier

Inżynier logistyki transportu samochodowego, którego radiowy głos usłyszycie w naszej słuchawce. Bardzo aktywny,  dlatego idealnie wpasowuje się w zespół zakręconych przewodników i współpracowników. Ustawia wycieczki, planuje przejazdy Nysek i załatwia setkę innych spraw. Dusza podróżnika, lubi ciepło i nie wyobraża sobie życia bez słońca, które traktuje jak kroplówkę. Nie wygląda jak typowy polak ale jest nim z krwi i kości.

Konrad – Aktywny Eksplorator

Z zawodu lingwista, a z zamiłowania również eksplorator zapomnianych rewirów i przedmieść Warszawy.

Uwielbia odkrywać na nowo i bez rutyny, dlatego przemierza rowerem Warszawę i całe Mazowsze wymyślając kolejne szlaki!

Mariusz - Odkopany Archeolog

Archeolog, historyk, podróżnik, fotografik. Zwiedził kawał świata, przekopał tony ziemi. Gdy poczuł  tęsknotę za domem, porzucił szpadel i pędzel archeologa, by teraz z pasją godną samego Herodota, opowiadać Wam o swoim ukochanym mieście – Warszawie.

Karolina - Zakręcona spacerowiczka

Z urodzenia i zamiłowania warszawianka. Gaduła, kolekcjonerka informacji, od tych najmniej istotnych, po te naprawdę ważne. Miłośniczka podróży i języków obcych, uwielbia dzielić się swoją wiedzą i zaszczepiać w innych entuzjazm.

Adam - Gringo Latino

Po długich wojażach po Ameryce Południowe powrócił by przedzierać się przez puszczę warszawskich ulic. Po kilku poprawkach blacharskich nawet Nysa stała się dla niego znośnym środkiem lokomocji. Mieszanka dowcipu i wiedzy powoduje, że wycieczki z Adamem są istną ucztą dla konesera. Hiszpański i angielski Adam ma w małym palcu.

Tomek - Poliglota

Zwiedził całą Europę i połowę reszty świata, mówi w 5 językach, ile innych rozumie tego nikt nie wie. Kibic warszawskiej Legii, w chwilach wolnych od oprowadzania przemierza stolicę na rowerze i szuka podwórkowych kapliczek albo oddaje się prawniczej pasji jako obrońcą w sądzie.

Karol - Doświadczony Prażanin

Większość życia spędził na Pradze, poznając Warszawę od środka. Ta przygoda, pozwoliła mu zebrać doświadczenie niezastąpione podczas wycieczek w stolicy. Entuzjasta literatury i architektury, choć nie człowiek renesansu. W wolnych chwilach nauczyciel, czasem dziennikarz albo tłumacz. Za wycieczkę doskonałą uważa połączenie akademickiego wykładu z filmem gangsterskim.

Marcin - Warszawiak od pokoleń

Jego ojciec urodził się w Warszawie, sam się urodził w Warszawie i jego syn też urodził się w Warszawie. To jest dość wyjątkowe jak na Warszawę. Pozwólcie mu wytłumaczyć, dlaczego jesteśmy miastem kontrastów, dlaczego Praga jest taką wyjątkową dzielnicą i sprawdźcie ile rodzajów zup można zamówić w barze mlecznym. Marcin zaprasza do Warszawy!

Remek - Włochy są jego drugą ojczyzną

Osiemnaście lat temu wyjechał do Italii, aby, jak twierdzi, dowiedzieć się czegoś więcej na temat kraju w którym się urodził. Twierdzi, że sam Witold Gombrowicz podpowiedział mu, że aby lepiej poznać Polskę, jej prawdziwą historię i kulturę, należy wyjechać za granicę i spojrzeć na nią z innej perspektywy! Jego pasją jest literatura, teatr, fotografia, oraz reportaże. W wolnych chwilach możemy go spotkać na scenach warszawskich teatrów przedstawiających włoskie spektakle.

Maja – Anglistka Gawędziarz

Urodzona w Gdańsku, ale sercem z Powiśla. Po wielu dekadach powróciła na łono ukochanej dzielnicy swojego pradziadka. Uwielbia odkrywać historię własnej rodziny. Być może dlatego jej wycieczki są opowieścią o Warszawie, a nie wpisem w encyklopedii. W wolnym czasie miłośnik rękodzieła – tworzy własną biżuterię.

Marcin –Uliczny Filozof

Warszawiak od urodzenia, od czasu do czasu Paryżanin, a z zawodu i zamiłowania etnograf i filozof. Zwykle jeździ gdzieś po zapomnianych przez Boga i ludzi wioskach, podglądając rodzące się i umierające tradycje. Ale jak już wróci, to wsiada w Nysę i zamiast zasypywać nudną terminologią i podawać tysiące dat, tłumaczy jak to wszystko działa i o co właściwie w Warszawie chodzi. Poza wszystkim uważajcie na pierogi – jeśli nie będziecie dość szybcy, zje je wszystkie!

Magda - Wszędobylska Entuzjastka

Prawdopodobnie jedyny moment gdy się nie przemieszcza to wtedy gdy pochłania książki (chociaż podobno nauczyła się już biegać i czytać jednocześnie). 

Optymistyczna entuzjastka Warszawy. Po latach emigracji w Hiszpanii wróciła w swoje rodzinne strony by zarażać miłością do swojego miasta innych podróżników. 

Artur- przewodnik co się wspina

Artur uwielbia się wspinać, może dlatego z taką chęcią oprowadza po Pałacu Kultury i Nauki. Po za tym żadna nyska mu nie straszna! Żadna rola również, bo i potrafi przepoczwarzyć się w Tatę Tasiemkę i w partyjnego dygnitarza. Jednym słowem, to mężczyzna pracująca jest i żadnej pracy się nie boi!

Gosia - Pasjonatka historii

Socjolog i kulturoznawca z nadania, Warszawianka z wyboru i powołania. Pomieszkiwała nad Tamizą, Sekwaną i północnym Pacyfikiem, ale Syreni śpiew i otwarcie II linii metra zwabiły ją z powrotem nad Wisłę.

Miłośniczka historii Polski, podróży i przerabiania warszawskiego chaosu na opowieści. Najbardziej lubi historyczno-współczesne zagwozdki i trudne pytania turystów.

Kierowcy