Wycieczki codzienne grupowe po Warszawie

nyski - poziom

Generalne informacje

Typ wycieczki

Łączona z innymi turystami (nie prywatna)

Minimalna liczba osób do uruchomienia wycieczki

4 osoby

Jeżeli jesteś pojedynczym turystą prosimy o kontakt z nami przed zarezerwowaniem wycieczki. Jeżeli będziemy mieli już więcej gości na licie i wycieczka jest uruchomiana to do niej możesz dołączyć. W przeciwnym wypadku zaproponujemy inny dzień lub inna wycieczkę. Jeżeli dokonałeś rezerwacji a wycieczka nie zostanie uruchomiona zwracamy całą zapłaconą kwotę.

Dodatkowe informacje

 • Nasze samochody Nysa 522 nie mają klimatyzacji. Minivany są wyposażone w ogrzewanie na czas zimowy.
 • Nasze samochody Nysa 522 nie są wyposażone w pasy bezpieczeństwa (co jest legalne w zabytkowych samochodach).
 • Prosimy założyć wygodne ubrania i buty ponieważ w trakcie wycieczka będziemy się również poruszać pieszo. 


start: 10:00 / czas trwania: 3 godz. / cena: 169 zł/os
język:
polski/angielski dostępność: codziennie

Fascynująca wycieczka dla tych, którzy są po raz pierwszy lub kolejny w Warszawie i mają ochotę na coś więcej niż zwykłe zwiedzanie! Pasjonaci miejsc, które nie leżą na głównych szlakach turystycznych – ta wycieczka jest dla Was! Zajrzymy w zaułki miasta, odwiedzimy obie strony Wisły i odkryjemy wiele twarzy stolicy Polski. Do transportu posłuży nam retro minivan Nysa 522 polskiej produkcji. 

Naszych gości zaskoczymy mało znanymi anegdotami o historii miasta i Polski. Towarzyszem Waszej przygody będzie profesjonalny i zakręcony przewodnik – „warszawski lokals”, przed którym nie ma tajemnic.

Gwarantujemy dużo śmiechu, brak nudy oraz trochę intryg. Przewodnik przedstawi wszystko w postaci anegdot, które same wchodzą do głowy. Zobacz różne twarze miasta i wyrusz z nami po nowe doświadczenia, po przygodę, warszawską przygodę!

Szczegóły

 • Miejsce spotkania: Gitara Hard Rock Cafe przed CH Złote Tarasy

  Miejsce zakończenia: Plac Konstytucji

  Fascynująca wycieczka dla tych, którzy mają ochotę na coś więcej niż zwykłe zwiedzanie. Pasjonaci miejsc, które nie leżą na głównych szlakach turystycznych – to doświadczenie jest dla Was!

  Przygodę zaczniemy od Placu Grzybowskiego, gdzie widać jak na dłoni warszawskie kontrasty: Ostatnią ulicę Getta i jedyną zachowaną z wojny synagogę, 400-letni plac, największy kościół XIX-wiecznej Warszawy, osiedle za Żelazną Bramą i nowoczesny Cosmopolitan.

  Następnie porównamy warszawski Manhattan z darem „wujka” Stalina, czyli Pałacem Kultury i Nauki.

  Potem udowodnimy, że przedwojenna Warszawa nie umarła. Do dziś możesz poczuć jej klimat na ulicach Śródmieścia: Emilli Plater, Śniadeckich, Lwowskiej czy Koszykowej.

  Następnie odkryjemy jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Warszawie- Jazdów z Domkami Fińskimi tuż obok dzielnicy ambasad i Sejmu.

  Na koniec odkryjemy zaułki Placu Konstytucji. Wycieczkę kończymy pod Muzeum Życia w PRL, do którego każdy uczestnik wycieczki może wejść w cenie biletu ulgowego.

 • Zarezerwuj!start: 10:00 / czas trwania: 3 godz. / cena: 169 zł/os
język:
polski/ angielski dostępność: codziennie

Intrygująca wycieczka kierowana do tych, którzy chcą poznać, czym był czas komunizmu w Warszawie i w Polsce. Anegdoty z wielkiej polityki, idee odbudowy Warszawy po II Wojnie Światowej oraz absurdy życia codziennego zwykłych mieszkańców miasta będą na wyciągnięcie ręki. Przez miasto pojedziemy samochodem rodem z komunizmu czyli zabytkowym minivanem – Nysa 522.

Przez zawiły świat komunistycznych budynków i historii poprowadzi Was profesjonalny i wyedukowany przewodnik.

Doświadcz absurdów komunizmu i rusz z nami przez miasto pełne historii!

Szczegóły

Dowiecie się dlaczego każdy obywatel musiał dostać mieszkanie w bloku mieszkalnym. Poznacie historię prezentu od Stalina – czyli Pałacu Kultury i Nauki, który powstawał w morzu ruin po II Wojnie Światowej. Zobaczycie utopijne pomysły architektoniczne władz komunistycznych – Dom Partii i Ministerstwo Rolnictwa. Pojedziecie na plac Konstytucji by poznać MDM (Marszałkowska Dzielnicę Mieszkaniową) wykonaną według ideologii komunistycznej. Na koniec odwiedzimy jedne w Warszawie Muzeum Życia w PRL.  Zajrzymy tam do prawdziwego mieszkania, zobaczymy filmy propagandowe, poznamy, czym żyli mieszkańcy Warszawy a na koniec usiądziemy w zrekonstruowanej kawiarni prosto z PRLu.

Najważniejsze treści:

 • Warszawa komunistyczna
 • Socrealizm
 • Pałac Kultury i Nauki
 • Dom Partii
 • Ministerstwo Rolnictwa
 • Plac Konstytucji
 • Muzeum Życia w PRL

Rodzaj transportu

 • komunistyczny van Nysa 522

Wycieczka zawierastart: 10:00 / czas trwania: 3  godz.
język:
polski/angielski dostępność: codziennie

Najlepsza wycieczka dla wszystkich, którzy są po raz pierwszy w Warszawie! Chcemy pokazać Wam najważniejsze miejsca w stolicy Polski. Nic, co interesujące nie umknie naszej uwadze. Na zwiedzanie proponujemy jedyny taki środek transportu w tym mieście – vintage Nysę 522, czyli przestronny i bardzo retro minivan, który kiedyś jeździł po polskich ulicach.

Naszych gości wprowadzimy w historię miasta i Polski, zalejemy Was morzem arcyciekawych anegdot z życia wziętych. I najważniejsze – zrobi to profesjonalny przewodnik, który jest po prostu warszawskim lokalsem. Z nami zobaczysz najważniejsze zabytki Warszawy, odwiedzisz główne place, poznasz znanych warszawiaków i wydarzenia z historii miasta.

Nie zanudzimy Cię! Informacje przedstawiamy w postaci anegdot, które same wchodzą do głowy i zostają na długi czas. Nie musisz się wysilać by je zapamiętać – zapamiętają się same. Wycieczka jest przygodą, tak jak przygodą jest nasze miasto.

Szczegóły

Miejsce spotkania: pod wejściem do Muzeum Życia w PRL- ul. Piękna 28/34 (na prawo od KFC)

Miejsce zakończenia: Stare Miasto

Poznaj to co najważniejsze w Warszawie. Wycieczka, która pozwoli Wam zrozumieć miasto i jego historię.

Startujemy na Placu Konstytucji- miejscu symbolizującym nową, powojenną Warszawę. Krok po kroku, będziemy cofać się w czasie. Najpierw, jadąc Alejami Ujazdowskimi poznamy okolice Sejmu i najbardziej reprezentacyjny trakt miasta. Następnie zatrzymamy się przy rondzie de Gaulla, gdzie poznacie historię słynnej warszawskiej palmy, Nowego Światu i dawnej siedziby PZPR. Przejedziemy przez centrum, nie omijając Pałacu Kultury i Nauki by znaleźć się na Placu Piłsudskiego. Tu symbole przeszłości mieszają się z najnowszą historią Polski. Następnie przejedziemy przez Plac Teatralny do Placu Krasińskich, gdzie zobaczymy pomnik Powstania Warszawskiego. Ostatnim przystankiem będzie Plac Zamkowy, gdzie wprowadzimy gości w historię warszawskiej Starówki. A to wszystko w 2 godziny! Można? Sami się przekonajcie!

Zarezerwuj!